سنگ ديوار براي نماکاري ساختمان


اگر علاقه مند به ساختمان سازي باشيد و يا تجربه اي را در اين زمينه داشته باشيد حتما مي دانيد که نماکاري يکي از روش هاي زيباسازي ساختمان مي باشد که معمولا از سنگ نما براي اين کار استفاده مي شود. سنگي که در نماي ساختمان به کار گرفته مي شود معمولا بايد استحکام زيادي داشته باشيد و در برابر شرايط مختلف آب و هوايي نيز مقاومت بسيار بالايي داشته باشد تا در طول زمان دچار خوردگي نشود. توجه داشته باشيد که عوامل مختلفي هستند که بر روي تخريب سنگ نماي ساختمان تاثير گذار هستند که از جمله اين عوامل مي توان به نور خورشيد، باران، باران هاي اسيدي و . اشاره کرد. يکي از مشکلاتي که معمولا سنگ هاي نما دارا هستند اين است که اگر شما از سنگ هايي که در آنها کاني هاي آهني وجود دارد براي سنگ نما استفاده کنيد خيلي سريع در برابر باران اکسيد شده و تخريب مي شوند. بنابراين براي خريد سنگ ديوار براي نماي ساختمان خود حتما به اين نکته بسيار مهم توجه داشته باشيد و علاوه بر اين سعي کنيد از سنگ هايي که در آنها ناخالصي وجود دارد نيز براي ديوارهاي ساختمان خود استفاده نکنيد چرا که اين سنگ ها نيز خيلي سريع تخريب مي شوند و زيبايي خود را به راحتي از دست مي دهند. به صورت کلي شما براي خريد سنگ نماي ساختمان خود بايد عوامل مختلفي از جمله آب و هوا و را بررسي کنيد و براي خريد سنگ ديوار حتما از يک متخصص در اين زمينه م بگيريد.


سنگ ديوار


سنگ ديوار و شالوده مناسب


براي خريد سنگ ديوار بايد به يک نکته بسيار مهم ديگر نيز توجه داشته باشيد که اين نکته اين است که اين سنگ ها معمولا به شکلي نامنظم بر روي ديوار چيده مي شوند و به همين دليل مي تواند از سنگ هاي مختلفي که در منطقه وجود دارد استفاده کنيد تا هزينه هاي خود را به ميزان بسيار زيادي کاهش دهيد. اگر بين سنگ هايي که بر روي يکديگر چيده شده اند فاصله وجود دارد مي توانيد براي پر کردن اين فاصله از سنگ هاي ريزتري که وجود دارند نيز استفاده کنيد. نکته اساسي که در اين جا وجود دارد اين است که حتما بايد سعي کنيد از سنگ هاي سخت براي اين کار استفاده کنيد چرا که در غير اين صورت ممکن است در طول ساخت و ساز مشکلات بسيار زيادي براي شما به وجود بيايد که هزينه هاي شما را افزايش دهد.


سنگ گرانيت يکي از بهترين سنگ هاي ديوار


امروزه انواع مختلفي از سنگ ديوار وجود دارد که شما مي توانيد از هر يک از آنها براي پوشش ديوارهاي خود استفاده کنيد. يکي از بهترين انواع سنگ ديوار سنگ گرانيت است که داراي ويژگي هاي منحصر به فردي است و همين موضوع نيز باعث شده است تا امروزه در صنعت ساختمان سازي در موارد مختلف استفاده شود. يکي از مهمترين ويژگي هاي اين سنگ ها اين است که داراي زيبايي فوق العاده اي هستند به طوري که شما براي استفاده از آنها نيازي به هيچ طراحي خاصي نداريد و اين سنگ ها به صورت ذاتي زيبا هستند. علاوه بر اين برش اين سنگ ها نيز بسيار راحت است و شما کار راحتي را براي برش آنها در پيش خواهيد داشت. مقاومت بسيار بالا در برابر شرايط آب و هوايي مختلف و همينطور قيمت مناسب از ديگر ويژگي هاي سنگ گرانيت است که باعث مي شود تا اين سنگ جز يکي از بهترين انواع سنگ ديوار به شمار بيايد و افراد زيادي علاقه مند باشند تا از آن براي پوشش ديوارهاي خود استفاده کنند.


زيبايي و تنوع رنگي اين سنگ


يکي از مهم ترين دلايلي که باعث مي شود تا امروزه افراد بسيار زيادي علاقه مند به استفاده از سنگ گرانيت باشند اين است که اين سنگ ها داراي ظاهري فوق العاده زيبا مي باشند. تنوع رنگي در اين سنگ ها باعث مي شود تا شما بتوانيد در صنايع مختلف از اين سنگ براي تزئينات مختلف استفاده کنيد. امروزه بسياري از سنگ هاي زينتي که مورد استفاده قرار مي گيرند نيازمند اين هستند که شما ساعت ها زمان براي طراحي آنها صرف کنيد ولي سنگ هاي گرانيت اين ويژگي را دارا هستند که بدون نياز به طراحي نيز زيبا به نظر برسند. از جمله محبوب ترين رنگ هاي سنگ گرانيت که شما مي توانيد شاهد استفاده آنها در صنايع مختلف باشيد مي توان به رنگ هاي خاکستري، سفيد، مشکي، سبز و قرمز اشاره کرد.


سنگ گرانيت براي ديوار
قيمت بسيار مناسب اين سنگ


سنگ گرانيت داراي ويژگي هاي بسيار زيادي است که باعث مي شود تا اين سنگ تبديل به يک سنگ فوق العاده خاص در صنايع مختلف شود. يکي از مهم ترين ويژگي هاي اين سنگ اين است که داراي قيمت بسيار مناسبي است و در صورتي که علاقه مند باشيد تا از آن براي زيباسازي ساختمان خود استفاده کنيد مي توانيد با کمترين هزينه ممکن اقدام به انجام اين کار کنيد. اگر اطلاعاتي درباره سنگ هاي زينتي براي محيط هاي داخلي و بيروني ساختمان ها داشته باشيد حتما مي دانيد که قيمت اين سنگ ها بسيار گران مي باشد و همين موضوع باعث مي شود تا افراد زيادي توانايي تهيه اين سنگ ها را نداشته باشند ولي با اين حال سنگ گرانيت علاوه بر زيبايي و مقاومت فوق العاده اي که دارا است قيمت مناسبي نيز دارد که شما مي توانيد به راحتي آن را تهيه کرده و در ساختمان خود مورد استفاده قرار دهيد.


برخي از ويژگي هاي بسيار مهم ديگر سنگ گرانيت


علاوه بر مواردي که در بخش هاي قبلي به آنها اشاره کرديم سنگ گرانيت داراي ويژگي هاي ديگري نيز مي باشد که استفاده از آن در صنعت ساختمان را راحت تر مي کند. يکي از مهم ترين اين ويژگي ها اين است که اين سنگ ها با ساير مصالح ساختمان همخواني مناسبي دارند و به راحتي مي توانيد از اين سنگ در کنار ساير مصالح استفاده کنيد. مقاومت بسيار بالا در برابر نور و عدم کاهش زيبايي در طول زمان مي تواند يکي ديگر از ويژگي هاي منحصر به فرد سنگ گرانيت باشد که باعث شود تا شما هم علاقه مند شويد از اين سنگ در ساختمان هاي خود استفاده کنيد. نکته ديگري که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که اين سنگ ها در برابر حرارت و همينطور آب مقاومت بسيار بالايي را دارا مي باشند. مقاومت بالا در برابر خوردگي، خراشيدگي و ساير آسيب هاي اين چنيني نيز از ديگر ويژگي هايي است که باعث محبوبيت فوق العاده زياد انواع سنگ هاي گرانيت شده است.


سنگ گرانيت


سنگ مرمر


آخرين مورد سنگ ديوار که قصد داريم در اين مطلب آن را به شما معرفي کنيم سنگ مرمر است. سنگ مرمر يک سنگ ديوار فوق العاده زيبا است که تحت فشار بسيار زياد از سنگ هاي آهکي توليد شده است و داراي مقاومت بسيار زيادي در برابر شرايط مختلف مي باشد. اين سنگ براي زيباسازي دروني و بيروني ديوارها مورد استفاده قرار مي گيرد و داراي قيمت بسيار مناسبي نيز مي باشد. 


تابلو سنگي بني آدم


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Kenyan Dawn انجام پايان نامه و چاپ مقاله isi دانلود آهنگ جديد ديجي ريال/ارائه دهنده خدمات آنلاين ارزهاي ديجيتال Claudia ثبت نام دريافت کد بورسي عرضه اوليه محتواژه Erica Jacqueline