اطلاعاتي پيرامون مصنوعات سنگي سنگ وزين


در اين متن مي خواهيم درباره انواع مختلف سنگ هاي آبنما و صراحي ويژگي هاي آنها، اطلاعاتي را به شما ارائه دهيم. امروزه به دليل افزايش ميزان اهميت زيبايي در ميان مردم، تعداد بسيار فراواني از ابزار ها و وسايل تزئيني اختراع و ساخته شده است. يکي از تزئينات بسيار زيبايي که هم در خانه ها و هم در مکان هاي ديگر مانند رستوران ها و کافه ها يافت مي شود، سنگ هاي آبنما هستند که به شکل ها و صورت هاي مختلفي توليد مي شوند. سنگ هاي آبنما داراي تنوع هاي خاصي مي باشند و از انواع مختلفي برخوردار هستند. هر يک از اين سنگ ها داراي ويژگي هاي خاصي هستند و براي نصب در يک مکان مخصوصي، مناسب مي باشند. با ما همراه باشيد تا در مورد انواع مختلف سنگ هاي آبنما و ويژگي هاي آنها، توضيحاتي را براي شما بازگو نماييم.


آبنماي سنگي صخره اي


يکي از زيبا ترين انواع مختلف سنگ هاي آبنما هاي موجود در جهان، آبنماي سنگي صخره اي مي باشد. اين نوع آبنما از ظاهر بسيار زيبايي برخوردار است و به ميزان زيادي، شبيه به يک آبشار طبيعي و صخره اي است. در اين آبنما از سنگ هاي ويژه اي استفاده مي شود. از جمله سنگ هايي که براي ساخت يک آبنماي سنگي صخره اي استفاده مي شوند، مي توان به سنگ هاي کوهي طبيعي از جمله سنگ هاي لاشه اي، ورقه اي، پوکه هاي معدني و موارد ديگر اشاره نمود که هر کدام از آنها، از زيبايي هاي خاصي برخوردار مي باشد. آبنما هايي که با استفاده از سنگ هاي پوکه اي ساخته شده اند، يکي از بهترين گزينه هاي موجود در بخش هاي ساختماني و شهري مي باشد. سنگ هاي آذرين هم در ساخت آبنماي سنگي صخره اي به کار برده مي شود. آبنماي سنگي صخره اي از زيباترين آبنما هاي موجود در جهان است و در مکان هاي مختلفي از آن استفاده مي شود. از جمله مکان هايي که مي توان در آن، از اين نوع آبنما ها استفاده کرد، مي توان به حياط خانه ها، ميادين شهر ها، رستوران ها، پارک ها، ويلا ها و مکان هاي تفريحي ديگر اشاره نمود. به دليل زيبايي فراوان اين نوع از آبنما، مي توان در مکان هاي مختلفي آن را استفاده نمود.


آبنما صخره اي


آبنما هاي سنگي ديواري


يکي ديگر از انواع مختلف سنگ هاي آبنما هايي که در مکان هاي مختلف، به ميزان زيادي از آن استفاده مي شود، آبنماي سنگي ديواري است. همان طور که از اسم اين آبنما پيدا مي باشد، محل استقرار و اجراي آن، ديوار هاي يک مکان است و سبب تزئين و زيبايي آن مکان مي شود. ديواري که بر روي آن، از اين آبنما استفاده مي شود، مي تواند ديوار يک مکان خاص مانند حياط خانه ها و يا لابي هتل باشد. از اين مدل آبنما در مکان هايي مانند فضا هاي شهري، محيط هاي داخلي خانه ها و حياط هاي ساختمان ها نيز استفاده مي شود. سنگ هايي که براي ساخت آبنماي سنگي استفاده مي شود، معمولا سنگ هاي قيچي، تراورتن و ديگر سنگ هاي مناسب براي ساخت اين نوع آبنما است. از ايده هاي بسيار جالبي که براي به کار بردن در اين مدل از آبنما ها داده شده است و زيبايي آبنما هاي ديواري سنگي را چند برابر مي کند، استفاده از المان هاي نورپرداز مي باشد که سبب مي شود آب موجود در آن آبنما، به رنگ هاي مختلفي در آيد و نورپردازي زيبايي را در آن مکان ايجاد نمايد. آبنماي سنگي ديواري از جمله زيبا ترين آبنما هاي ساخته شده در جهان مي باشد و مي تواند مکاني را که در آن قرار گرفته است، به ميزان زيادي جالب و شگفت انگيز کند.


آبنما هاي مدرن سنگي


يکي ديگر از انواع مختلف سنگ هاي آبنما در جهان، آبنماي سنگي مدرن مي باشد. اين نوع از آبنما در مکان هايي با طراحي هاي مدرن و به روز استفاده مي شود. برخي از رستوران ها و کافه ها داراي مکان هاي سنتي هستند و بعضي ديگر، از مکان هاي مدرن و امروزي استفاده مي کنند و معمولا، در اين نوع از رستوران ها است که از آبنماي مدرن سنگي استفاده مي شود. در هنگام ساخت آبنما هاي مدرن سنگي، به جز سنگ از کاشي هاي استيل و يا چوب استفاده مي شود که از آنها به عنوان متريال هاي ترکيبي در ساخت اين آبنما ها بهره برده مي شود. شکل طراحي اين آبنما ها، از طرح هاي حجمي و هندسي گرفته مي شود و سبک آن، از آبنما هاي ديگر کاملا متفاوت مي باشد. گاهي در هنگام ساخت اين نوع از آبنما ها از نور هاي ال اي دي هم استفاده مي شود. اين آبنما يکي از متفاوت ترين آبنما هاي ساخته شده در جهان مي باشد و به دليل سبک مدرن آن، در مکان هاي مدرن و امروزي استفاده مي شود.


آبنما مدرن


خريد نرده سنگي


در هنگام خريد صراحي لازم است که نکات مختلفي را در نظر بگيريم. از جمله اين نکات اين است که بايد به محل نصب، ابعاد، نما و تناسب ظاهر دقت شود. در صورتي که صراحي را مي خواهيد براي بالکن يا پشت بام خريداري کنيد لازم است که نوع با کيفيت و با قطر زياد و دايره اي شکل را تهيه کنيد. زيرا اين نوع طرح ها داراي ايمني بالاتري هستند. با وجود زيبايي و جلوه زيادي که نرده سنگي در مقايسه با نوع پلاستيکي، في و چوبي دارد، امکان شکنندگي به علت تردد زياد در آن ها بالا مي باشد. گلويي هاي صراحي هاي مربع در مقايسه با نوع صراحي دايره اي داراي امکان شکنندگي بيشتر هستند، براي امنيت ساختماني بالاتر بهتر است که صراحي هاي دايره اي يا گرد براي ارتفاعات به کار برده شود. همچنين لازم است که گلويي ها و انحناها داراي شکستگي و بريدگي نباشند.


نرده سنگي


توجه به جنس صراحي


از ديگر نکاتي که لازم است هنگام خريد صراحي سنگي به آن توجه شود، بررسي کردن آن به لحاظ نوع و جنس سنگي که در آن به کار رفته است. در کارگاه هاي توليدي معمولا جهت توليد صراحي از سنگ هاي آهکي استفاده مي شود. چون اين سنگ ها را مي توان به سادگي تراش داد. همچنين بايد دقت داشت که هنگام خريد صراحي در آن رگه و ترک وجود نداشته باشد. در صورتي که مي خواهيد نوع سنگي آن را تهيه کنيد، بهتر است که اولويت شما هزينه و قيمت نباشد. سنگ هاي مرمرين از نمونه هاي بسيار عالي براي اين کار هستند و بايد بدانيد که سنگ ها از مصالح دائمي به شمار مي آيند. همان گونه که بناهاي قديمي مانند تخت جمشيد، روم باستان و يونان هنوز سنگ هاي آن ها باقي مانده است. نصب صراحي سنگي را با دو روش نصب صراحي به روش توکار و نصب صراحي به روش روکار انجام مي دهند شما ميتوانيد از سايت سنگ وزين pdf ليست قيمت صراحي را ملاحظه فرماييد.


تابلو سنگي بني آدم


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اخبار تکنولوژي Kimberly خريد ويلا در شمال،املاک جهان Tori Johnny Rebekah با مزه ها Melissa Juan نوشته هاي سوفيا